Sposób na udany wieczór

Wracasz zmęczona do domu po ciężkim dniu w pracy, Twój humor pozostawia wiele do życzenia, a do tego jeszcze niemiłosiernie bolą Cię plecy? Zrób sobie domowe SPA – to niezawodny sposób na lepsze samopoczucie i pozbycie się wszelkich napięć.


Oczyszczenie

Aby dobrze przygotować się do czekających Cię zabiegów musisz starannie usunąć swój makijaż. Wybierz do tego swoją ulubioną mieszankę naturalnych olejów – są niezawodne przy zmywaniu nawet wodoodpornego tuszu. Następnie dokładnie oczyść twarz z martwego naskórka, wykorzystując np. peeling ze zmielonych pestek malin. Tak przygotowana skóra będzie wspaniale chłonąć składniki odżywcze, zawarte w maseczkach.


Chwila dla ciała

Obolałe ciało będzie wdzięczne, jeśli poświęcisz chociaż parę minut na rozgrzanie mięśni. Poruszaj się, porób pajacyki, poskacz w miejscu, albo po prostu porozciągaj się przez 20 minut. A może jakaś krótka sesja jogi? Wybierz cokolwiek – każdy rodzaj ruchu będzie zbawienny.


Komu maseczkę?

Następnym krokiem będzie położenie na twarz odżywczej maseczki. Możesz ją stworzyć, mieszając kosmetyczną glinkę zieloną, białą lub czarną z wodą i kilkoma kroplami ulubionego oleju – idealny będzie migdałowy lub ten z pestek śliwek. Następnie taką miksturę nałóż na skórę twarzy i dekolt i pozostaw na maksymalnie 15 minut.


Duuużo piany!

Po ćwiczeniach idealna będzie gorąca kąpiel. Możesz do niej wejść w maseczce, którą masz już na twarzy. Do wody wlej ulubiony płyn lub wrzuć kulę kąpielową. Na rynku obecnie znajduje się ich bardzo duży wybór – na pewno znajdziesz idealny zapach. Jeśli jednak nie masz niczego właściwego w domu, a nie uśmiecha Ci się wycieczka do sklepu, możesz wsypać do wody kilka ususzonych kwiatów lawendy z balkonu. Czekają Cię doznania zapachowe na najwyższym poziomie. Ciekawym rozwiązaniem będzie też wsypanie do wanny zwykłej soli kuchennej – taka kąpiel ma za zadanie wyciągnąć nagromadzony w naszym organizmie stres. Dodatkowo naokoło wanny możesz poukładać swoje ulubione świece, a w kubku zaparzyć smaczną herbatę. Relaks gwarantowany!

Zapisz się na newsletter!